Problem z wypadaniem włosów i trądzikiem

Witam, Problem z wypadaniem włosów zaczął się w sierpniu. Na początku wypadało mi dużo włosów, więc zaczęłam przyjmować suplementy diety, tj. skrzypowita i seboratin na skórę głowy oraz szampon i odżywkę na regenerację wypadających włosów. Potem pojechałam na wakacje na Cypr, gdzie woda była strasznie chlorowana i opaliłam sobie mocno skórę głowy w okolicach przedziałka. Przy tym stosowałam Loxon 5% zapisany przez internistę. Później byłam w Anglii, gdzie wypadanie się nasiliło. Poszłam do dermatologa, który zapisał mi cynk, spironol, witaminę PP i Alpicort E i stwierdził łojotok. Po 2 tygodniach trochę się poprawiło, ale był to krótki efekt, więc pojechałam znowu i stwierdził, że mam dalej łojotok i grzybicę i drożdże i dostałam leki: spironol, witaminę PP, Alpicort E i Ketokonazol. I tutaj jest moje pytanie. Ponieważ mam 20 lat i już kiedyś przyjmowałam antykoncepcję, gdzie po odstawieniu dostałam straszny trądzik, mimo że nigdy nie miałam tego typu problemów i strasznie utyłam, a mój lekarz był niezadowolony, że nie chcę przyjąć antykoncepcji i w ostateczności przepisał mi właśnie ketokonazol, a teraz boję się, że popełniłam błąd i zastanawiam się co pomaga lepiej, czy antykoncepcja czy właśnie ketokonazol?

KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Leczenie łysienia męskiego

Lek. Marta Hat
71 poziom zaufania

Witam! Żaden z wymienionych leków nie jest leczeniem przyczynowym trądziku. Ketokonazol jest stosowany w zakażeniach grzybiczych oraz w łojotokowym zapaleniu skóry, natomiast tabletki antykoncepcyjne mogą pomóc, ale nie muszą - zależy to też od składu tabletek. Proponuję skonsultować się z dermatologiem w kwestii leczenia trądziku. Pozdrawiam

Pracownik Szpitala Specjalistycznego im. dr Józefa Babińskiego w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty