Problem z wypróżnianiem u dziecka

Witam serdecznie! mój synek dwa tygodnie temu wrócił ze szpitała po wekeendowym odkorkowywaniu. po powrocie do domu przez pierwszy tydzień wypróżniał się codziennie jak również dopiero po tygodniu zaczął dostawać przypiszne leki czyli forlax i fibraxine. od drugiego tygodnia po powrocie ze szpitala znowu przestał się wypróżniać trwa to już piąty dzień. proszę o radę jak mu pomóc? dodam, że stosujemy dietę wysokobłonnikową dopiero od trzech tygodni. zrozpaczona mama

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Zaparcia są częstym problemem u dzieci, najczęściej mają podłoże czynnościowe, czyli bez jakiejkolwiek przyczyny organicznej. Aby potwierdzić takie rozpoznanie należy wykluczyć wszystkie inne, a co za tym idzie wykonać szereg badań. Proponuję skonsultować się z doświadczonym gastrologiem dziecięcym, który pomoże Państwu dobrać odpowiednią dietę, w odpowiedni sposób motywować dziecko oraz zwróci uwagę na ewentualne przyczyny psychologiczne problemu.