Problem z wytryskiem i osiągnięciem satysfakcji

Mój chłopak ma 22 lata. Od paru miesięcy ze sobą współżyjemy. Ostatnio ma problem z wytryskiem, a także" na pieska" to jedyna pozycja, w której może mieć orgazm. Niepokojące jest to, że zajmuje mu to strasznie dużo czasu. Zabezpieczamy się prezerwatywą i dla pewności nie kończy we mnie. Co może być tego przyczyną?

Lek. Marta Hat

Witam! Opóźniony wytrysk bądź jego brak mogą pojawiać się w sytuacjach uwarunkowanych czynnikami (pato)fizjologicznymi bądź psychicznymi. Warto odbyć z chłopakiem szczerą rozmowę i spróbować ustalić co może być przyczyną takiego stanu rzeczy. Na obniżenie libido mogą mieć wpływ różne sytuacje z życia codziennego. Jedną z częstszych, istotnych przyczyn występowania problemów ze wzwodem jest zbyt częsta masturbacja. Powoduje ona przyzwyczajenie do tego charakteru bodźca i trudniej przestawić się na kontakt z kobietą. Warto wziąć pod uwagę także stosowane używki (alkohol, papierosy, narkotyki), nieodpowiednią dietę oraz brak wysiłku fizycznego, które także sprzyjają zaburzeniom potencji. Nie bez wpływu jest stresujący tryb życia, praca, trudności z samoakceptacją, niska samoocena. Zbyt nerwowy tryb życia, codzienne problemy, brak czasu i pośpiech nie sprzyjają komfortowej atmosferze we współżyciu. Problemem mogą być także relacje między partnerami. Należy pamiętać, że w takiej sytuacji bardzo ważna jest akceptacja, zrozumienie i chęć pomocy. W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na powyższe czynniki - jeżeli to będzie bezskuteczne warto skorzystać z pomocy specjalisty. Pozdrawiam serdecznie!