Problem z zajściem

Mam 24 lata i od ponad roku staram się z mężem o dzidziusia.
Wspomnę o tym, iż zarówno ja jak i mąż mamy zrobione badania na płodność. Mam od roku chorobę Hashimoto, ale jestem pod stałą opieką lekarza, który wyznacza mi miesiące, w których najpewniejsze jest to, że mogę zajść w ciążę. Nadmienię, iż mam nadżerkę, której lekarz nie zalecił mi usuwać, bo już się z nią podobno urodziłam.

Okres mam regularny i w tym miesiącu tez go dostałam, przy czym był bardzo skąpy i można powiedzieć, że bardziej podobny do plamienia. Zawsze mam "dni czekoladowe" przed okresem, a teraz tak nie było dopiero po odczuwałam niedosyt "czegoś". Od jakichś dwóch tygodni mam mdlący ból głowy.
Co to może być i w razie czegoś, gdzie się z tym udać?
Proszę o pomoc i z góry serdecznie dziękuję.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Pani choroba może zmniejszać płodność, ale skoro jest Pani pd opieką endokrynologa i ma Pani regularne cykle, to można się spodziewać, że uda się Państwu doprowadzić do poczęcia w nie za długim czasie. Radzę już teraz sprawdzić, czy nie jest Pani w ciąży- skąpe krwawienie w terminie, w którym wypadałyby miesiączki, gdyby nie doszło do zapłodnienia, jest zjawiskiem naturalnym w pierwszym trymestrze ciąży. Jeśli wykluczy Pani ciążę, to proszę obserwować się w kolejnych cyklach. W razie gdyby skąpe miesiączki powtarzały się, konieczna może być kontrola stanu hormonalnego- przede wszystkim, ze względu na Pani chorobę podstawową, funkcji tarczycy.
Pozdrawiam!