Zapytaj lekarza

7 4 0 , 2 9 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Problem z zajściem w kolejną ciążę

Witam!
Mam 25 lat i z mężem nie możemy się doczekać upragnionego dzidziusia. W zeszłym roku zaszłam w ciążę, ale niestety była to ciąża obumarła. Teraz staramy się już 7 miesięcy o kolejne, ale bezskutecznie. Współżyjemy regularnie, mierzę temperatury, używam testy owulacyjne i nadal nic.

I mam takie pytanie. Czy mogę się już zgłosić do poradni, która zajmuje się niepłodnością, może jakieś badanie na nasienie?
Pozdrawiam

KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Stosowanie leków przeciwdepresyjnych w ciąży

Lek. Aneta Zwierzchowska
74 poziom zaufania

Witam!
Niepłodność zaczynamy diagnozować dopiero po co najmniej roku bezskutecznych starań o dziecko. Myślę że badanie nasienia nie będzie w Państwa przypadku priorytetem, ponieważ już raz udało się Państwu doprowadzić do poczęcia, a to świadczy o zdolności nasienia męża do zapłodnienia. 7 miesięcy to nie jest długi okres starań. Nierzadko nawet zdrowe pary muszą oczekiwać na dziecko ponad rok. Zbyt silna chęć, niespontaniczne podejście do starań może natomiast utrudniać doprowadzenie do poczęcia. Jeśli miesiączkuje Pani regularnie, to zdecydowanie radziłabym wstrzymanie się z szukaniem pomocy lekarskiej do czasu, aż minie rok od rozpoczęcia regularnych starań.
Życzę powodzenia i pozdrawiam serdecznie!

Lekarz w trakcie specjalizacji z położnictwa i ginekologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy