Problem z zaparciami u 1,5-rocznego dziecka

Witam.Mój synek ma 1,5 roczku.Od kilku dni mamy problem z zaparciami.Nie wiem jak mu pomóc gdyż nigdy nie mieliśmy podobnego kłopotu.Dieta też nie uległa zmianie.Co może mieć jeszcze wpływ?Dodam że pojawiły się u niego od jakiegoś czasu czerwone plamki na tylniej stronie ud.Czy to świadczy o alergii pokarmowej?czy powinniśmy udać się do alergologa?Z góry dziękuje.Zaniepokojona mama.

Milena Lubowicz

Zaparcie może być objawem alergii pokarmowej. W pierwszej kolejności proszę udać się do pediatry, który oceni czy jest konieczna wizyta u alergologa.
Pozdrawiam