Problem z życiem intymnym po gwałcie

Witam. Wiem, ze musze sie udac do psychologa, bo mam problemy ze sfera imtymna prawdopodobnie spowodowane gwaltem. Ukonczylam studia psychologiczne, myslac ze dzieki nim bede mogla sama sobie z tym wszystkim poradzic. Boje sie, ze nie bede mogla, potrafila powiedziec prawdy na spotkaniu z psychologiem ze wzgledu miedzy innymi na poczucie wstydu,. Jak bedzie wygladac pierwsza wizyta? Czy na pierwszym spotkaniu bede jmusiala mowic o tym co sie wydarzylo?? Prosze o jakies rady.

Dzień dobry,

Proszę znaleźć w swojej okolicy PSYCHOTERAPEUTĘ i udać się na konsultację, która być może zakończy się wspólnym podjęciem decyzji o leczeniu.
To o czym Pani mówi i kiedy zależy wyłącznie od Pani.

Witam. To zależy od tego, jak pracuje psychoterapeuta. W Podejściu Skoncentrowanym na Rozwiązaniach w ogóle można nie mówić o szczegółach. W psychoterapii psychodynamicznej o problemach rozmawia się z kolei szczegółowo ale niekoniecznie na pierwszej wizycie. Tak czy inaczej, dobry psychoterapeuta będzie taktowny, życzliwy i empatyczny. Proszę popytać znajomych albo poszukać przez internet i wybrać takiego terapeutę, którego polecają inni. Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego.