Problem ze ściągnięciem napletka i białe kropki na penisie

Mój napletek tylko kawałek schodzi, nie chce zabiegu,boje się, można ćwiczyć to? jakieś maście? do tego mam pełno kropek białych na penisie :( często się masturbuje..
ponad rok temu

Witam. Jeśli napletek schodzi tylko kawałek mało prawdopodobne jest, by jakiekolwiek ćwiczenia mogły przynieść znaczącą poprawę. Można jednak próbować jak najczęściej odciągać napletek podczas ciepłej kąpieli, co niweluje dolegliwości bólowe. Białe krostki na penisie mogą zaś świadczyć o infekcji lub być niegroźnymi dla zdrowia grudkami perlistymi.

Witam, u dzieci ( do ok. 10 r.z.) można spróbować rozćwiczyć napletek (nie zawsze - zależy to od szerokości otworu napletkowego) stosując maść/krem ze sterydem + ćwiczenia. Skuteczność nie jest 100%. Białe kropki na penisie to zapewne tzw. grudki perliste.
Białe krosty na obwodzie żołędzi przypominające łuski to tzw. papilla coronis, czyli grudki perliste prącia (łac. papillae coronis; ang. pearly penile papules). Nie jest to żadna choroba i nie można tym się zarazić. Jest to normalny twór skórny, który według badań statystycznych przeprowadzonych w USA występuje u 22% mężczyzn nieobrzezanych (w tym: obrzezanych w wieku dorosłym lub obrzezanych tylko częściowo) i u 12% mężczyzn obrzezanych po urodzeniu. Grudki perliste nie wymagają leczenia, można wręcz docenić ich obecność, gdyż są miejscem bardzo erogennym. Jeśli jednak ktoś ich u siebie nie akceptuje, może je usunąć laserowo lub za pomocą krioterapii. Rzadsze występowanie tych grudek u obrzezanych w dzieciństwie wynika z faktu, że nieprzykryte napletkiem ulegają procesowi tzw. keratynizacji i wykazują tendencje do zanikania.
Masturbacja nie ma tu nic do rzeczy. Pozdrawiam RH