Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 4 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Problem ze skupieniem

Witam, od dłuższego czasu mam problem ze skupieniem się, tzn. postanawiam, że czegoś się nauczę, czytam, jednakże po przeczytaniu nie wiem, co czytałem, tak jak bym miał wyłączone myślenie.

Podobnie jest w pracy, gdy muszę ogarnąć nowy materiał bądź projekt, to trochę mi z tym schodzi, niby czytam, ale nie mogę się skupić tylko na tym, często mam sto myśli naraz, czuję się otępiały, jakbym wyłączył rozum, myślenie. Co można na to poradzić?

ponad rok temu

Mezoterpia igłowa twarzy i dekoltu

Mezoterapia igłowa to zabieg, który możesz odbyć w gabinecie dermatologii estetycznej. Polega na wstrzyknięciu substancji leczniczych bezpośrednio w obręb skóry. Zobacz, jak wygląda zabieg.

Lek. Jan Karol Cichecki
60 poziom zaufania

Witam,

problem opisany przez Pana może mieć różne podłoże - zaburzenia koncentracji uwagi pojawiają się w między innymi w sytuacjach przemęczenia, stresu, napięcia emocjonalnego, w bezsenności, infekcjach, niektórych chorobach przewlekłych, nadużywania alkoholu i substancji psychoaktywnych, również w chorobach neurologicznych i niektórych zaburzeniach i chorobach psychicznych.

Nie jestem w stanie bez osobistego badania wskazać najbardziej prawdopodobnej przyczyny, stąd proponuję, by w pierwszej kolejności udał się Pan do lekarza rodzinnego, który w razie potrzeby zleci dodatkowe badania, bądź skieruje Pana do odpowiedniego specjalisty.

Pozdrawiam serdecznie

Pracuje jako psychiatra na Oddziale Klinicznym Szpitala Nowowiejskiego w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy