Problem ze skupieniem

Witam, od dłuższego czasu mam problem ze skupieniem się, tzn. postanawiam, że czegoś się nauczę, czytam, jednakże po przeczytaniu nie wiem, co czytałem, tak jak bym miał wyłączone myślenie.

Podobnie jest w pracy, gdy muszę ogarnąć nowy materiał bądź projekt, to trochę mi z tym schodzi, niby czytam, ale nie mogę się skupić tylko na tym, często mam sto myśli naraz, czuję się otępiały, jakbym wyłączył rozum, myślenie. Co można na to poradzić?

ponad rok temu

Lek. Jan Karol Cichecki

Witam,

problem opisany przez Pana może mieć różne podłoże - zaburzenia koncentracji uwagi pojawiają się w między innymi w sytuacjach przemęczenia, stresu, napięcia emocjonalnego, w bezsenności, infekcjach, niektórych chorobach przewlekłych, nadużywania alkoholu i substancji psychoaktywnych, również w chorobach neurologicznych i niektórych zaburzeniach i chorobach psychicznych.

Nie jestem w stanie bez osobistego badania wskazać najbardziej prawdopodobnej przyczyny, stąd proponuję, by w pierwszej kolejności udał się Pan do lekarza rodzinnego, który w razie potrzeby zleci dodatkowe badania, bądź skieruje Pana do odpowiedniego specjalisty.

Pozdrawiam serdecznie