Problem ze wzwodem i stulejka

Witam. Mam 19 lat. Gdy byłem mały, miałem stulejkę. Była na tyle zaawansowana, że utrudniała już oddawanie moczu. Przeprowadzono mi zabieg usunięcia jej. Po tym zabiegu problemy zniknęły, jednak stulejka nie została usunięta do końca. Większość żołędzia jest bowiem prawidłowo odkryta, lecz napletek przywiera nadal do podstawy żołędzia, uniemożliwiając całkowite odsłonięcie go. Wiem, że nie przeszkadza to ani w kontaktach seksualnych, ani w oddawaniu moczu, jednak najzwyczajniej w świecie nie podoba mi się to, wolałbym, by było normalnie. Czy to normalne, że wykonano ten zabieg niekompletnie? Czy powinienem się z tym zgłosić do urologa z prośbą o zabieg uzupełniający? Drugi mój problem, to problem ze wzwodem. Po przeczytaniu wielu artykułów i postów jestem już niemal pewien, że jest to problem o podłożu psychicznym. Wolę jednak spytać... Sytuacja jest taka. Pierwszy stosunek odbyłem w wieku 15 lat i było wtedy wszystko w porządku. Potem jednak przy kilku kolejnych dziewczynach po prostu nawalałem, gdy miało dojść do stosunku. Wzwód zanikał lub był niekompletny. Zdarzało mi się też przedwczesne osiągnięcie wytrysku (podczas gry wstępnej) i to z tym niepełnym wzwodem. Ostatnie 3 lata paliłem papierosy (kilka dziennie), ostatnio rzuciłem. Zastanawiam się, czy to mogło mieć wpływ. I czy może ta pozostałość stulejki ma jakiś wpływ... Przez ten cały czas i teraz nigdy nie mam problemów ze wzwodem przy masturbacji. Jest wtedy idealny. Dlatego uważam, że może być ten problem związany z psychiką... Teraz jestem w stałym związku z moją dziewczyną, jest nam dobrze i wkrótce dojdzie do zbliżenia. Bardzo chciałbym, by wszystko było w porządku. Co mogę zrobić, by wszystko poszło dobrze? Z góry dziękuję za poświęcenie mi uwagi i pomoc ;)

Lek. Marcin Buczek

Szanowny Panie,

moim zdaniem reoperacja nie jest wskazana. Nie ma Pan żadnych dolegliwości, nie przeszkadza Panu w oddawaniu moczu i stosunkach płciowych (stan który Pan opisuje jest bez wpływu na zaburzenia potencji). Rozumiem, że nie satysfakcjonuje Pana efekt kosmetyczny, ale reoperacja nie gwarantuje poprawy tego efektu, a pociąga za sobą ryzyko związane z procedurą operacyjną.

Najprawdopodobniej ma Pan rację i dotyczy Pana problem impotencji psychogennej. Z pewnością palenie papierosów nie poprawi Pana sytuacji. Aby zwiększyć swoje szanse dobrze byłoby poprawić kondycję, wypocząć przed stosunkiem, nie rozmyślać o tym. Może Pan także rozważyć wizytę u urologa.