Problem ze wzwodem podczas pierwszego zbliżenia

Mam 18 lat i jestem prawiczkiem. Mój problem jest następujący: chodzę z dziewczyną 2 miesiące i postanowiliśmy to w końcu "to" zrobić, ale mój penis nie chciał osiągnąć pełnego wzwodu. Był miękki i gumka cały czas spadała. W ogóle nie mogłem jej włożyć, nic nie mogłem zrobić. Nie wiem, czemu się tak zdarzyło. Masturbuję się często, ale czasami nie przy pełnym wzwodzie. Proszę o pomoc.

Lek. Marcin Buczek

Szanowny Panie!

Pana penis traci wzwód najprawdopodobniej z powodu stresu przed pierwszym razem. Zapewne ma Pan myśli, "co będzie, jak nie dam rady?". Oczywiście nie ma w tym nic nienaturalnego. Jednak takie myślenie będzie pogłębiało problem. Musi Pan "dać się ponieść emocjom" i skupić się na odczuwaniu przyjemności.