Problem ze wzwodem w trakcie seksu

Jesteśmy parą od pół roku, oboje mamy po 32 lata. Wszystko układa się świetnie, nie mamy żadnych poważniejszych problemów, nie kłocimy się, etc. Na początku seks był cudowny. Problem pojawił się jakieś 2 miesiące temu. Mój pratner ma problem ze wzwodem. Podczas seksu oralnego wszystko jest jak trzeba, przy stosunku przez chwile (kilku minut) też wszystko jest OK. Później nagle penis opada. Sytacja powtórzyła się kilka razy. Partner twierdzi, że co roku w okresie jesienno-zimowym ochota na seks mu mija, niemniej jednak przy zbliżeniach nigdy nie było takich problemów. Co robić?
ponad rok temu

Lek. Marcin Buczek

Szanowna Pani,
nie podaje Pani żadnych powodów, dla których mógłbym myśleć o przyczynie chorobowej zaburzeń potencji Pani partnera. Dlatego jestem przekonany o podłożu psychogennym tych zaburzeń. Najczęstszym powodem ustępowania wzwodu w trakcie stosunku, jest problem ze skupieniem myśli na stosunku, rozluźnienie się... Powodem tego może być stres związany niekoniecznie ze związkiem, ale np. z pracą. Być może też Pani partner mało sypia, jest przemęczony, spadła mu kondycja, być może Pani partner ma mniejsze libido w okresie jesienno-zimowym. Trudno jednoznacznie określić powód. Myślę, że muszą Państwo razem zastanowić się nad przyczyną lub udać się po pomoc do seksuologa.