Problemy adaptacyjne po depresji spowodowanej molestowaniem seksualnym

W wieku 20 lat przeszłam depresję spodowowaną molestowaniem seksualnym w dzieciństwie, co zrodziło we mnie brak zaufania w ludziach. Wtedy spotkałam chłopaka, który mi pomógł, zostaliśmy parą, wspiera mnie przez cały czas. Niestety on nie mieszka w Europie, przez co nie widzieliśmy się już ponad rok. Mieliśmy plan- wakacje razem, jednak z powodów rodzinnych nie mógł przyjechać. Teoretycznie nie mam powodów, by mu nie ufać, jednak podświadomie zaczynam go wypierać. Kocham, ale wątpię. Co robić?

Witam serdeczne, niestety muszę Ciebie zmartwić ale tak może się dziać przy związku "na odległość". Samoczynnie wypieramy myśl, że kogoś kochamy gdyż bardzo nam tej osoby brakuje. Jeśli bardzo doskwiera Ci ten problem, możesz udać się do psychoterapeuty na konsultację.

Zawsze też mogę zaproponować CI korespondencję ze mną ;-)

Pozdrawiam serdecznie
http://psychopedagog.eu