Problemy dziecka w przedszkolu - jaka może być przyczyna?

Witam.

Mój 4-letni synek zaczął chodzić do przedszkola. Zapisałam go, ponieważ jest jedynakiem i słabo mówi. Myślałam, że w przedszkolu się otworzy, ale jest inaczej. Pani w przedszkolu powiedziała mi, że mały nie wykonuje poleceń, rozumie je, ale unika kontaktu wzrokowego. Nie potrafi się skupić, zabawa czy śpiewanie szybko go nudzi. Bawi się z dziećmi, ale na swój sposób. Nie jest agresywny, lubi się przytulać, powie gdy go coś boli, wiele czynności wykonuje sam, np. załatwianie, ubieranie. Na razie jest pod obserwacją, ale ja chcę działać. Gdzie się udać?

Proszę o pomoc.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam.

Zachęcam Panią do wizyty u logopedy, ponieważ rozwijanie mowy wymaga intensywnej terapii, wykonywanej przede wszystkim w domu, ale kontrolowanej przez fachowca. Ważne jest również skonsultowanie się z psychologiem, aby dowiedzieć się, czy brak umiejętności dziecka jest wynikiem zaburzenia czy tylko faktu, że dziecko nie miało okazji do samodzielnego ich nabywania.

Pozdrawiam.