Problemy emocjonalne a nerwica

Czy to nerwica? Witam. Jestem mężatką. Z mężem układa nam się na ogół dobrze. Ja jestem osobą wrażliwą, powiedziałabym, za bardzo. Długotrwały stres związany z chorobą córki spowodował, że zaczynam, mieć problemy emocjonalne, łatwo się denerwuję, kołatanie serca, i duszności. Parę dni temu mąż zdecydował się wyjechać na parę dni rekreacyjnie, pomimo, że go prosiłam aby tego nie robił, były łzy moje i kołatanie serca. Mam wielki żal do męża wiedział o moich problemach. Słusznie? Jak odpuścić.

Dzień dobry,
opisane przez panią trudności mogą wskazywać na nerwicę jednak aby postawić diagnozę niezbędna jest wizyta u psychoterapeuty i/lub psychiatry. Biorąc pod uwagę ile stresu pani ostatnio doświadcza, jakie koszty emocjonalne pani ponosi gorąco polecam skonsultowanie się z psychoterapeutą i ewentualne podjęcie własnej terapii. Psychoterapia może pomóc pani zrozumieć i ustabilizować własne reakcje i radzić sobie ze stresem.

Pozdrawiam
- Bartosz Piasecki
http://poznacsiebie.pl

Dzień dobry,

Proszę znaleźć w swojej okolicy psychoterapeutę i udać się na konsultacje, które być może zakończą się wspólną decyzją o podjęciu leczenia.
Pomoc może Pani uzyskać np.: w Poradni Leczenia Nerwic, PZP (w ramach NFZ) lub prywatnie. W internecie dostępna jest również lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, wg miejscowości.