Problemy finansowe w rodzinie

Jakiś czas temu mój chłopak pozyczył mi wszystkie swoje oszczędnośći. Teraz bardzo potrzebuje pieniedzy, a ja mam problem z oddaniem. POwiedział, że kocha mnie, ale nie będziemy razem póki się nie rozliczymy , bo tylko sa przez to kłótnie. Oddaję mu cały czas po trochu, ale on chce całośc zanim mielibyśmy się pogodzić. Jego rodzina przez to nie chce mnie juz znac i uważa mnie za manipulatorke i wyłudzaczkę. Możliwe , żebyśmy byli jeszcze razem i jego rodzina przychylnie na mnie patrzyła?

Myślę, że te pytania powinna pani zadać chłopakowi i z nim - a nie tu na portalu- szczerze omówić tą sprawę. Pozdrawiam

Witam Panią Serdecznie,

Rozsądnie byłoby gdyby Pani przeprosiła i oddała zaległą kwotę.
Proponuję porozmawiać szczerze z Sympatią.
Określić, i poinformować, kiedy realnie mogłaby Pani należność zwrócić ( np. terminowo- za 1 miesiąc) i dotrzymać terminu.

Czy możliwe, żebyście byli razem?
No cóż ma Pani prawo do popełniania błędów.
Jeśli jest między Wami silna więź uczuciowa, to prawdopodobnie uda się.

Z Pozdrowieniami,
Irena Mielnik-Madej

Witam serdecznie,
Aby związek mógł być trwały i satysfakcjonujący dla obu stron powinien być w nim element komunikacji i rozmowy na temat swoich emocji, potrzeb. Być może warto porozmawiać szczerze z partnerem na temat jego motywacji do kontynuowania związku - czy warunkiem do pogodzenia się i bycia razem jest wyłącznie oddanie pieniędzy. Zachęcam do spokojnej rozmowy.
Pozdrawiam,
Karolina Pietrzak

Witam serdecznie,

Nie mogę odpowiedzieć Pani na to pytanie, ponieważ jest ono zbyt osobiste dla Pani. Napisała Pani, że ma problem z oddaniem pieniędzy - nie chce Pani tego robić czy nie ma Pani takiej możliwości żeby oddać większej kwoty. Mówi Pani również o tym, że chłopak obecnie BARDZO potrzebuje pieniędzy, więc pojawiła się u niego frustracja i stawianie granic między Wami. Nie można tego ocenić ani pozytywnie ani negatywnie, ponieważ sama Pani powiedziała, że oddał całe swoje oszczędności, których zaczął potrzebować.
Warto skorzystać z pomocy specjalisty - razem bądź indywidualnie.
Witam serdecznie,
Pisze Pan o konsekwencjach swojego zachowania pod wpływem alkoholu. Zastanawia się Pan jak sobie poradzić z kosztami czy z tym, w jaki sposób się Pan zachował ? Nie określił Pan tego dokładnie.
Warto skorzystać z pomocy psychologa, jeżeli to wydarzenie miało dla Pana duże znaczenie emocjonalne. Zapraszam na rozmowę, która jest możliwa również przez SKYPE.

Pozdrawiam, Magdalena Rachubińska (psycholog, psychoterapeuta)