Problemy i kompleksy nastolatki

Mam 14 lat, chodzę do 2 klasy gimnazjum... codziennie rano, gdy wychodzę do szkoły... gdy przychodzę ze szkoły, gdy idę się kąpać... staję przed lustrem... iii, patrzę na siebie... jaka jesteś gruba... Mam 157 cm wzrostu.... i ważę 53 kg :( mówią mi, że mam kompleksy... to mi nie daje spokoju... wszystkiego już próbowałam... nie dawało się... nawet próbowałam głodówki;( cały czas o tym myślę... gdy wstaję rano, to jest moja pierwsza myśl... gdy idę spać o tym myślę... w szkole... zawsze... nie ma takiej chwili, żebym o tym nie myślała... Czuję się taka gruba ;( Co mam dalej robić z tym?:( Bardzo proszę o pomoc.

Witaj!

14 lat to bardzo trudny wiek. Zmienia się Twoja gospodarka hormonalna, z dziewczynki przeobrażasz się w kobietę, coraz ważniejszą rolę zaczynają odgrywać relacje damsko-męskie, a co za tym idzie, wygląd zewnętrzny. Zapewniam Cię jednak, że każda z Twoich koleżanek ma wątpliwości odnośnie swojego wyglądu, tylko nie każda się do tego przyznaje.

Wiem, że jest Ci ciężko, ale spróbuj wrzucić na luz. Zagłębianie się w swoich niedoskonałościach powoduje tylko gorsze samopoczucie. Uwierz mi, że nie ma ludzi idealnych. Skoncentruj się na swoim hobby, rozwijaj swoje zainteresowania, poszerzaj grono znajomych, korzystaj z przywilejów, jakie daje bycie nastolatką. Spróbuj popatrzeć na siebie bardziej przyjaznym okiem.

Zdradzę Ci jedną zasadę: jeśli sama uważasz się za brzydką, inni też będą Cię za taką uważać. Jeśli jednak sama uznasz się za osobę atrakcyjną, otoczenie również dostrzeże Twoje walory, a przestanie zauważać wady.

Postaraj się nabrać do siebie dystansu i śmiać się z własnych niedoskonałości. Pamiętaj - każdy je ma, sztuka polega na tym, aby z wady zrobić zaletę.

Pozdrawiam!