Problemy nerwicowe i lęk przed przełykaniem pokarmów u osoby z alergią pokarmową

Witam, leczę się na alergię oraz astmę. Moja alergia to głównie alergia pokarmowa (seler, jabłka, kiwi, por..), zwierzęta domowe(koty, psy), lateks. Od jakiegoś czasu zauważyłam u siebie problemy nerwicowe, myślę, że może to być nerwica (duszności, lęki, nagłe pocenie się, problemy ze snem, strach), od pewnego czasu również cierpię na lęk przed przełykaniem pokarmów, za każdym razem mimo że jem coś na co nie mam alergii, wydaje mi się, że się uduszę. Proszę o wskazówki co robić.

może warto byłoby zrobić testy na opóźnione nietolerancje pokarmowe. Jeśli zrobi je sobie spokojnie w domu (bo jest taka możliwość) to będzie Pani świadoma tego, co Pani szkodzi z pożywienia i będzie Pani łatwiej przyjmować pokarmy bez obaw przed niepożądanymi reakcjami.
Pozdrawiam