Problemy partnera z przeszłością a związek

Mam ogromny problem, otóż mój narzeczony wprowadził się do mnie z innego miasta. Ma problemy z przeszłości związane z narkotykami. Ostatnio oznajmił mi, że do tego powróci np sprzedaży.. Odczuwam iż co raz bardziej nie mam na niego wpływu. Męczy mnie to strasznie, odbija się to na mojej psychice, nie mam w nikim oparcia i nie wiem co mogę z tym zrobić. Kocham go bardzo i on o tym wie- mam wrażenie, że to wykorzystuje. Chciałam aby poszedł na terapie, lecz stwierdził, że tego nie zrobi. Pomocy ..

Witam,

Jeśli Pani partner jest osobą uzależnioną od narkotyków i nie ma motywacji aby się leczyć, to Pani uczucie go nie zmieni.

Zachęcam aby zajęła się Pani sobą, poszła na konsultację do psychoterapeuty i zastanowiła się czemu wchodzi Pani w związek z trudnym mężczyzną?

Młode kobiety często uważają, że ich miłość może zmienić partnera uzależnionego od narkotyków/ alkoholu etc. Niestety nie jest to możliwe. Tam, gdzie jest uzależnienie, nie ma już miejsca na nic innego. Przy każdym uzależnieniu uczucia umierają.

Narzeczony wyraźnie postawił granice. Nie ma motywacji do zmiany i nie chce jej wprowadzić - jak wynika z opisu- nawet dla Pani. Pytanie zatem, czy jest Pani wstanie trwać w tym związku jeśli nic się nie zmieni? Może warto skonsultować się z psychologiem np w Ośrodku Terapii Uzależnień (są tam grupy wsparcia i konsultacje psychologiczne do rodzin osób uzależnionych)?