Problemy psychologiczne u partnera a alkohol

Dobry wieczór. Spotykam sie od roku z chlopakiem jestesmy razem 5 miesiący . Problem polega na tym ze mój chłopak pije i w siebie nie wierzy . Dodatkowo ciągle uważa ze moja rodzina jest wyzsza społecznie niż on . To jest absurd . Chciałabym z nim i siostra spędzi sylwestra jak go przekonać? Dziękuję za odp.

Dzień dobry,

Rozumiem, że bardzo Pani zależy na partnerze, jednakże problemy z uzależnieniem od alkoholu i niska samooceną wymagają pomocy specjalisty.
Niestety nie jest możliwe aby wykonała Pani za niego pracę nad sobą.
Może warto aby Pani skorzystała z pomocy psychologa i zadbała o siebie oraz swoje potrzeby?

Witam serdecznie. Niestety problem uzależnienia, czy też nadużywania alkoholu bardzo często jest wynikiem niskiej samooceny. Warto motywować partnera do podjęcia terapii pamiętając jednocześnie, że nie ma Pani możliwości decydowania za drugą osobę ale motywować do zmiany zawsze warto! Najczęściej problemy z alkoholem niestety obniżają dodatkowo poczucie własnej wartości pijącego ale wpływają też na funkcjonowanie osób u jego boku. Jeśli czuje Pani, iż ten problem dotyczy również Pani osoby zachęcam do udania się na konsultację najlepiej do specjalisty terapii uzależnień ponieważ nie każdy psycholog ma wystarczającą wiedzę na ten temat . Pozdrawiam.

Dzień dobry,

To co może Pani zrobić, to zaproponować partnerowi konsultacje np.: w Poradni Leczenia Uzależnień.