Problemy w komunikacji u 4,5-letniego dziecka

Witam,jeżeli dziecko ma 4,5 roku i nie umie zadać pytania,odpowiedzieć na zadane,opowiedzieć o czymś,nie rozumie słowa nie wolno,nie wspólpracuje u psychologa i na terapii SI,NIE MOŻNA MU NIC WYTŁUMACZYĆ,CZY TO JEST OK,BO MNIE SIĘ WYDAJE,ŻE nie?Czwarty psychiatra mówi,że jest ok,że dziecko jest nie wychowane,robiliśmy różne badania,które nic konkretnego nie stwierdziły,a ja mam wrażenie,że dziecko stoi w rozwoju.Proszę o odpowiedź.Beata.

Dzień dobry!

Niestety, nie jest możliwe postawienie żadnej diagnozy za pośrednictwem Internetu, bez kontaktu z dzieckiem.
Proszę nie poddawać się i kontynuować konsultacje u doświadczonego lekarza psychiatry dziecięcego oraz w ośrodkach renomowanych i doświadczonych w diagnozie i leczeniu zaburzeń rozwojowych.

Pozdrawiam!

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Witam
Dziecko, które ma 4,5 roku i ma problem z pytaniami, odpowiedziami czyli komunikacją na pewno nie jest OK.
Proszę porozmawiać z terapeutami, którzy prowadzą terapię dziecka by konkretnie wykazali z czym mają kłopoty oni i dziecko. Psychiatra zapewne nie widzi problemu jeśli chodzi o jego sferę, którą oceniał. Jednak potrzebna jest opinia psychologa i badanie psychologiczne i funkcjonalne. Badanie neurologiczne oraz być może logopeda. Jeśli dziecko sprawia kłopoty wychowawcze to warto pomyśleć o warsztatach dla rodziców i wprowadzeniu zasad, wytyczeniu granic i konsekwentne egzekwowanie porządanego zachowania.
Pozdrawiam
AM
w razie pytań jestem do dyspozycji
www.pracowniaterapeutyczna.eu