Problemy w wykonaniu kolonoskopii

Witam,co może być powodem niemozności wykonania kolonoskopii? Moja mama miała wczoraj wykonane to badanie ale aparat udało się wprowadzić do 25 cm. Mimo zmian ułożenia pacjentki nie udało sie przejśc dalej. Czy po usunięciu 10 lat temu polipa mogły powstać zrosty powodujące zator w jelicie? Jaką diagnostykę należy teraz przeprowadzić? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jak najbardziej jest to możliwe. W takiej sytuacji należałoby wykonać badanie obrazowe TK jamy brzusznej.