Problemy wychowawcze z trzylatkiem

Witam serdecznie. Mam pytanie jak postpowac z 3 latkiem , ktory jest rozpieszczony, wpada z zlosc i histerie kiedy w gre wchodzi konsekwencja , oraz ktory jest uparty a kazda jego odp.konczy sie slowem"nie"Taki problem mam wlasnie z moim synkiem 3letnim. Prosby , rozmowy na spokojnie nie pomagaja konsekwencja rowniezNie potrafie juz dac sobie. Nim rady boje sie ze gdy pojdzie do szkoly beda problemy.Pomocy

Witam,
Dzieci zachowują się wg definicji dorosłych "źle" wtedy gdy w jakiś sposób tak sie czują lecz nie potrafią tego wyjaśnić. Wg teorii pozytywnej dyscypliny mogą tym chcieć skupiać naszą uwagę, czują się zniechęcone, poszukują władzy lub zemsty. Ważne by starać się zachować spokój - jednak być autentycznym i mówić o swoich uczuciach - dziecko w ten sposób się też uczy wyrażania uczuć w bardziej konstruktywny sposób niż np.tzw.histeria. Należy szanować uczucia dziecka, dać mu przestrzeń do ich wyrażania - bez karania czy zawstydzania, okazywać dużo wsparcia i uczuć.
Aby lepiej zrozumieć ten etap rozwoju i znaleźć odpowiedź na indywidualne problemy zalecam konsultacje psychologiczne w Pani mieście.
życzę dużo cierpliwości
KN

Konsekwentnie i spokojnie robić swoje. Jak Pani czuje, że nerwy odmawiają Pani posłuszeństwa (co zdarzyć się może każdemu rodzicowi) proszę poprosić o wsparcie w opiece nad dzieckiem kogoś z rodziny, przyjaciół i dać sobie odsapnąć. Proszę nie wybiegać nadmiernie w przyszłość. Trzy lata to lata świetlne w rozwoju dziecka, więc z całą pewnością niejedną zmianę zauważy Pani u swojej pociechy. Swoją drogą jeśli ma 3 lata i jest "uparty" to znaczy, że rozwija się prawidłowo.
Powodzenia na ścieżce rodzicielstwa.