Problemy z akceptacją własnego ciała

Problem z cialem; Mam od wielu lat problem z akceptacja swojego ciala; wpedza mnie to w dolki, sporadycznie nawet mysli o samookaleczeniu; bylem tez na ponadrocznej terapii, doszedlem do wniosku, ze terapeuta nie jest w stanie mi pomoc - moge sie czyms zajac, moge odwracac dalej swoja uwage od problemu, ale przez to problem nie znika; cialo jest meskie i wiem, ze tego nie zmienie; chce jednak chociaz odebrac mu najbardziej razaca ceche - moge sie pogodzic z cialem bez gonad, ale z meskim sobie nie poradze; jak, poza zmiana plci, moge sie tego pozbyc w bezpieczny sposob? nie chce zginac, chce sie pozbyc czegos, co mi nie pozwala spokojnie zyc; prosze o odpowiedzi praktyczne, nie mam kasy ani sily na dalsze psychoterapie;

Witam, fundacja transfuzja http://fundacja.transfuzja.org/ skupia specjalistów, którzy najtrafniej będą w stanie Panu pomóc. Prawdopodobnie jest ona Panu znana, feruje szeroko pojętą pomoc, w tym konsultacje indywidualny i grupę wsparcia dla osób trans. Problem z akceptacją własnego ciała, jest bardzo złożony. Roczna terapia to za krótko, aby stwierdzić jej pozytywne skutki. Zależy też co jest jej celem. Nie wiem też w jakim nurcie terapeutycznym podają Pan psychoterapie. Niektóre szkoły psychoterapii wychodzą założenia, iż najważniejsza jest świadomość i ona pomaga w podjęciu właściwej decyzji. Powodznia

Dzień dobry,

Nie pisze Pan co udało się Panu zrelizować na ponadrocznej terapii. A także dlaczego i kiedy z niej Pan zrezygnował.
W Warszawie może Pan skorzystać BEZPŁATNIE z konsultacji w Poradni Seksuologicznej, a jeżeli - po pełnej diagnostyce - specjaliści stwierdzą że Pana trudność związana jest z problematyką płci to zaproponują leczenie. W innym przypadku, skierują Pana do odpowiedniej poradni / specjalisty (w ramach NFZ).
Link - http://www.szpitalnowowiejski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=18