Zapytaj lekarza

1 , 0 3 5 , 6 5 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Problemy z bezsennością

Leczę się na schizofrenie F20 i cierpię na bezsenność nie mogę zasnąć. Biorę lek zolafren 10 mg aa na sennie dodatkowo dobieram chlorpotixen 100 przepisany przez Lekarza psychiatrę. Co robić by spać bez dobierania leku uspokajającego >Wcześniej brałem tisercin 50 mg ale przestał mnie usypiać.Zarówno na tisercin jak chlorprotixen wytworzyła się tolerancja i konieczność zwiększenia dawek by usnąć. Jak Sobie pomóc by móc usnąć . Czy ta bezsenność kiedyś minie . Biorę regularnie zolafren 10
MĘŻCZYZNA, 37 LAT 2 tygodnie temu

Pierwsze objawy autyzmu

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są jego pierwsze objawy.

Dzień dobry
Rozumiem, że musi być Panu trudno borykając się z bezsennością. Może warto oprócz leczenia farmakologicznego podjąć metody relaksacyjne. Cykl problemów z bezsennością działa na zasadzie błędnego koła. Mając wcześniej doświadczenie z bezsennością, zaczynamy wieczorem bać się tej sytuacji.Lęk nasila natłok negatywnych myśli,które z kolei nasilają lęk i powodują problem z zasypianiem. Polecam:
-aktywność fizyczna w ciągu dnia(spacer, rower)dzięki temu pojawi się zmęczenie i zmniejszy to napięcie.
- 2 godziny przed snem najlepiej poczytać książkę lub posłuchać muzyki, nie wskazane jest oglądanie TV, korzystanie z komputera, telefonu.
-polecam treningi relaksacyjne n.p trening Shultza, trening Jackobsona,muzyka relaksacyjna do snu , wszelkie formy jogi i medytacji.
- muzyka relaksacyjna i wizualizacja, czyli stara się Pan przenieść w wyobraźni w miejsce lubiane, znane, bezpieczne(n.p las, plaża, góry)
- korzystnie wpływa długi ciepły prysznic lub kąpiel przed snem
Proszę się nie zniechęcać jak za pierwszym razem nie poczuje Pan senności, relaksacja wymaga codziennego treningu i regularności, ale jest w dłuższej perspektywie bardzo skuteczna.

pozdrawiam serdecznie
Kamila Jakubowska

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Ważne tematy