Zapytaj lekarza

7 3 3 , 4 4 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Problemy z cerą i złe samopoczucie po rozpoczęciu stosowania antykoncepcji doustnej

Witam! Obecnie stosuję doustną antykoncepcję - MILVANE. Odkąd zażywam te tabletki mam problemy z cerą oraz z ogólnym samopoczuciem. Chciałabym zamienić je na lek o niższej zawartości hormonu, a mianowicie na Yasminelle. Mam 23 lata, 168 cm wzrostu i 65 kg, nie przyjmuję żadnych innych leków na stałe. Chciałam zapytać, czy taka zmiana jest możliwa i jak wygląda w takim przypadku rozpoczęcie brania tabletek o niższej zawartości hormonu? Czy robi się między nimi normalną 7-dniową przerwę, czy bierze się je bezpośrednio po zakończeniu brania poprzednich środków antykoncepcyjnych?

KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Lek. Aneta Zwierzchowska
74 poziom zaufania

Witam!

Rzeczywiście, w tej sytuacji zmiana może okazać się korzystna. Nie tylko dlatego, że Yasminelle zawiera mniejszą dawkę estrogenu, ale również dlatego, że inny jest składnik gestagenowy tego preparatu - jest nim drospirenon, pozbawiony działania androgennego, co powinno pomóc jeśli chodzi o problemy z cerą. Powinna Pani rozpocząć przyjmowanie nowych tabletek bezpośrednio po zakończeniu opakowania Milvane.

Pozdrawiam serdecznie!

Lekarz w trakcie specjalizacji z położnictwa i ginekologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy