Problemy z czuciem w palcu u nogi po rozcięciu

Witam ok 2~3 tygodnie temu przecielam palca na stopie mniej wiecej między kosciami ze stopy rana ciezko sie goila wiec zakupilam masc a aptece i pomogla ale nadal nie moge do kaca zgiac palca oraz w okolicy staruch szwow zostały bulwy ktore jak dotkne nie czuje palca w 50 % co mam zrobic w razie czego moge wyslac zdj
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Bardzo ważną kwestią w tej sprawie jest fakt jak głębokie było rozcięcie i czy nie doszło do uszkodzenia nerwów. Okres 2-3 tygodni to jeszcze trochę za mało by mówić o pełnym powrocie do zdrowia szczególnie iż miejsce rozcięcia nie jest najlepszą lokalizacją dla gojenia się ran. Jeżeli miała Pani zakładane szwy to z pewnością dostała Pani też skierowanie na kontrolną wizytę u ortopedy. Myślę iż będzie ona konieczna już teraz z uwagi na zgłaszane deficyty czucia. Oczywiście mogą być one spowodowane obrzękiem ale warto to sprawdzić przy bezpośrednim badaniu.

Witam , rozumiem , że rana była zaopatrzona chirurgicznie (szyta) ale z Pani opisu nie jestem w stanie ocenić jaki był zakres uszkodzeń ścięgien i nerwów (zdjęcia rtg tego nie pokazują). Powinien to doskonale wiedzieć lekarz który szył ranę i to on powinien odpowiedzieć na wszystkie Pani i pytania , pozdrawiam , zż

Zapewne w czasie urazu palca, rozcięcia go doszło do uszkodzenia jakiegoś nerwu lub nerwów czuciowych. Niestety tak dość często zdarza się po urazach. Taka regeneracja nerwu/ów trwa miesiącami (nawet 6-9) i nie zawsze czucie powraca całkowicie w danym regionie skóry. Myślę, że w chwili obecnej trzeba cierpliwie czekać aż czucie powoli powróci. W razie wątpliwości radzę w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się z chirurgiem.