Problemy z depresją u 22-latki

Witam. Mam 22l. i chyba od 4lat mam depresję. Nie mam diagnozy. Mając 5l byłam molestowana seksualnie. Mając 18l zostałam zmuszona do aborcji, mam również za sobą jedno poronienie. Mój były zmuszał mnie do seksu nie myśląc o konsekwencjach. Mam wyrzuty sumienia, że nie broniłam się bardziej. Ułożyłam sobie życie, ale mam nawroty złych myśli, koszmary. Nawroty są w kilkumc odstep. czasu lub w syt. stresu. Czy potrzebuję pomocy specjalisty? I czy mogę powiedzieć o tym chłopakowi? Znamy się 6mc.

Dzień dobry,

Proszę udać się do psychoterapeuty na osobistą konsultacje, poonieważ wyłącznie w kontakcie osobistym można określić jaka forma / metoda leczenia jest dla Pani najlepsza.
Pomoc może Pani uzyskać w ramach np.: Poradni Zdrowia Psychicznego (NFZ) lub prywatnie.

Witam, w obliczu sytuacji, które były Pani udziałem trudno się dziwić,że ma Pani depresję. Skutecznie może Pani pomóc wyłącznie psychoterapia i/lub farmakoterapia. Proszę dać sobie szansę na powrót do równowagi emocjonalnej i normalne funkcjonowanie psychiczne w przyszłości i skorzystać z dostępnych form pomocy dla ludzi z depresją.Pozdrawiam serdecznie