Problemy z dziąsłami w wyniku nieprawidłowego szczotkowania

Witam! Mam problem z opadającymi dziąsłami po prostu się odrywają. Wiem, że jest to spowodowane złym szczotkowanie, ale dopiero niedawno się o tym dowiedziałem i zacząłem szczotkować zęby normalnie. Ale dziąsła przeszkadzają jeść i naprawdę jest to męczące. Czy jest jakaś możliwość ich powtórnego usadzenia. Może jakaś operacja? Proszę o pomoc.

Witam, wydaje mi się, że w pana przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie, jeżeli pozostanie pan pod stałą opieką lekarza, który odpowiednio pokieruje dalszym leczeniem. Rzeczywiście wykonuje się obecnie wiele zabiegów ale o nich musi zadecydować lekarz. Pozdrawiam

Najlepiej zgłosić się do specjalisty periodontologa. Odrywające się dziąsła to oznaka stanu zapalnego, ktory wymaga leczenia. Od nieprawidłowego szczotkowania mogą powstawać recesje tzn. odsłonięte korzenie zębów, ale dziąsła wtedy przylegają do zębów. Recesje można pokrywać wykonując specjalne zabiegi chirurgiczne.

Pozdrawiam
Karolina Michalska-Bałaga
periodontolog Kraków

Nieprawidłowe, zbyt agresywne szczotkowanie zębów, może być przyczyną recesji dziąseł i odsłonięcia szyjki, potem korzenia zęba. Jeśli jest to minimalne cofnięcie dziąsła można wykonywać masaże miękką szczoteczką, większe recesje wymagaja zabiegu chirurgicznego. Pozdrawiam serdecznie

Nie wiem jak Pan musiałby szczotkować aby dziąsła" odrywały się". Koniecznie proszę udac się do stomatologa a najlepiej periodontologa, który oceni co sie dzieje i jak Panu pomóc.

Dziąsła wymagają dokładnej diagnostyki w powiększeniu. Taki problem est na pewno spowodowany złogami kamienia pod dziąsłowego. Zabieg Vector na początek powinien pomóc w regeneracji przyzębia. Nadmiar dziąsła możemy usunąć laserem.