Problemy z emocjami u partnera

Mój 42 letni partner ma problemy z własnymi emocjami(miał trudne dzieciństwo). Czasem bywa agresywny czasem skrajnie wrażliwy i zmienia co chwile zdanie jak horągiewka twierdząc że to jego zaleta. Byliśmy już raz na terapi ale zagadał lekarza i okrył się płaszczykiem kogoś kim na codzień nie jest. Często gdy rozmawiamy włącza do rozmowy inne osoby np. przez telefon na trybie głośnym i pyta ich o zdanie. Nie wiem już co mam robić Martwię się

Witam serdecznie,

Opisane przez Panią zachowania partnera muszą sprawiać, że życie z nim jest dla Pani skrajnie trudne. Ciężko się żyje z kimś, kto jest tak chwiejny emocjonalnie, kto bywa agresywny. Może warto przyjrzeć się temu, co Panią trzyma w związku, w którym Pani potrzeby – bezpieczeństwa, stabilności, troski – nie są zaspakajane.
Warto namówić partnera na terapię indywidualną, ale być może warto też samej skorzystać z pomocy, aby nauczyć się dbać o siebie w związku.

Zachęcam do przeczytania tekstu na moim blogu, który może Pani pomóc zrozumieć siebie i swojego partnera:
https://martadziekanowska.wordpress.com/2014/11/01/poznaj-sposob-w-jaki-tworzysz-milosne-zwiazki/

Pozdrawiam,
Marta Dziekanowska

Witam, myślę że warto byłoby rozważyć psychoterapią własną, skoro terapia partnerska nie przyniosła oczekiwanego efektu. Często nasze własne schematy powodują blokowanie zmian innych,a bynajmniej do nich nie motywują, czasem wystarczy więc, że jedna osoba ze związku zacznie dokonywać zmian, a druga albo będzie za nią "biec", albo zostanie daleko w tyle. Najważniejsze żeby otrzymała Pani wsparcie dla siebie w tych trudnych momentach, po to aby miała Pani siłę dalej kochać albo odejść. Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia