Problemy z funkcjonowaniem w społeczeństwie

Rok temu skończyłem szkołę średnią i zdałem maturę ale sam nie dałbym rady samodzielnie pracować a nawet zrobić zakupów ponieważ bardzo ciężko jest mi się skupić i czuję że wszystko robię jak osoba ułomna, uciekam od ludzi, ciężko jest mi się wypowiedzieć. Dodam że choruje na depresje od 2 lat i od niedawna leczę się też u psychologa. Ale czuję że choruję na coś jeszcze co mnie ogranicza w normalnym funkcjonowaniu tylko nie wiem co to może być. Czy może to być jakaś inna choroba ?

Dzień dobry,

Myślę, że dobrym krokiem będzie porozmawianie o tym z własnym psychologiem, który zna Pana osobiście.

Może być tak, że ma Pan depresyjny styl myślenia i Pana własne przekonania na temat siebie i świata blokują Pana w działaniu i powodują odczucie "ułomnego działania" czy "ograniczenia w normalnym funkcjonowaniu". Niestety nie pisze Pan w jakim nurcie prowadzona jest Pana terapia - polecam konsultację z psychologiem poznawczo-behawioralnym, który nauczy Pana innego niż depresyjny stylu myślenia i popracuje nad Pana przekonaniami na temat siebie. Również podzielenie się swoimi wątpliwościami z obecnym psychoterapeutą pomoże Panu uporać się z narastającym problemem. Powodzenia!

Witam,
w czasie terapii często pojawiają się wątpliwości co do jej sensowności, czy sposobu prowadzenia. Myślę jednak, że jest to ważny element, który powinien Pan omówić w czasie spotkania z terapeutą. On jest osobą, która dobrze zna Pana sytuację, a Pana wątpliwości pozwolą na lepsze rozpoznanie sytuacji w jakiej się Pan znajduje i znalezienie stosownego rozwiązania
Pozdrawiam
Agnieszka Nowogrodzka
http://poznacsiebie.pl