Problemy z glębokim nabieraniem powietrza w płuca

Moja 4 letnia wnuczka od miesiaca co jakiś czas głeboko nabiera powietrza w płuca.Pediatra osłuchał serce i płuca i nic nie słyszy. Mnie sie wydaje że teraz jest gorzej ,bo robi to częściej , głębsze są te wdechy i podczas nabierania powietrza prostuje plecy.Wnuczka bardzo często choruje i bierze antybiotyki ,czy to może mieć związek. Zapytana czemu tak oddycha mówi że ma mało powietrza .Co to może być .Jakie badania zrobić ?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do pulmonologa. Wskazane jest wykonanie spirometrii.