Problemy z integracją w grupie u 36-letniej osoby

Od zawsze moim problemem jest brak integracji w grupie i niskie poczucie wartości. W dzieciństwie przeżywałam z tego powodu koszmary, później wynikła z tego nerwica i fobia społeczna. Obecnie jest trochę lepiej, bo nawiązuje pozytywne relacje z pojedynczymi osobami w grupie. Nie potrafię jednak integrować się tak jak oni w zespole, nikt mnie nie zaprasza na wspólne imprezy,piwo, zawsze jestem z boku i to w każdym miejscu pracy, jak mam z tym żyć i to zaakceptować?

Dzień dobry,

Proszę znaleźć w swojej okolicy psychoterapeutę i udać się na konsultacje, które mogą zakończyć się wspólną decyzją o podjęciu leczenia.
Pomoc może Pani uzyskać w ramach NFZ - np.: Poradnia Leczenia Nerwic, PZP lub prywatnie. W internecie dostępna jest również lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Tow.Psychiatrycznego wg miejscowości.

Myślę, ze warto skorzystać z pomocy specjalisty. Jest wiele form terapii pomocnych w przypadku nerwic i fobii społecznej. Warto zbadać struktury osobowości - przewlekle nerwice często wiążą się z pewnymi specyficznymi cechami osobowości. Poznanie tych cech ułatwi dobranie odpowiednich form pomocy, które zmniejszą Pani cierpienie.
Życzę Pani poprawy samopoczucia.