Problemy z jedzeniem - opycham się w nocy

Mam 16 lat, 168 cm wzrostu i ważę 56 kg. Chcę schudnąć ok. 3-4 kg w miesiąc. Chcę schudnąć, bo mam za grube uda w stosunku do całej sylwetki. Dzień zaczynam do śniadania ok. 6.30 i wtedy jem płatki kukurydziane z mlekiem, potem w szkole ok. 12.30 jakąś kanapkę lub jabłko (w szkole jestem do 15-16). W domu jem obiad, a potem podwieczorek. Staram się nie jeść po 19. Wcześniej byłam na dietach, ale ostatnio tak bardzo się objadam, że jest mi niedobrze. Robię to przede wszystkim w nocy i wtedy jem co popadnie w ogromnych ilościach. W szkole mam 3 h wf-u, a w domu nie mam czasu na ćwiczenia. Chciałabym przejść na zdrowe żywienie. Proszę o pomoc!!!

Witam!

Twoje BMI wynosi 19,85, co na siatce centylowej oznacza 25-50 centyl. Nie powinnaś się dalej odchudzać. Jeśli pragniesz nadać sylwetce sprężystości i energicznego wyrazu, spróbuj więcej ćwiczyć. Przykładowe ćwiczenia znajdziesz w serwisie abccwiczenia.pl.
  Piramidę Zdrowego Żywienia dla dzieci i młodzieży znajdziesz pod adresem:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci

Zalecałabym spożywanie 5 posiłków dziennie:
- śniadanie, obiad, kolacja jako posiłki główne, o większej kaloryczności,
- II śniadanie, podwieczorek - mniejsze, o mniejszej kaloryczności, w formie przekąsek.
Ostatni posiłek zalecałabym na 2-3 godziny przed snem. Przynajmniej 1 posiłek powinien być ciepły. Nie można zapominać o śniadaniu. Posiłki powinny być spożywane w spokoju, powoli. Należy dokładnie żuć każdy kęs. Od stołu dobrze jest odejść z niedosytem – uczucie sytości pojawia się dopiero po pewnym czasie.

Pozdrawiam