Problemy z komunikacją w małżeństwie teściów

Teść jest na emeryturze od pol roku.Leczy sie i bierze leki psychotropowe.Ma omamy i urojenia.Wstydzi sie tego bo mysli żę wszyscy o tym wiedza Ma 61 lat.Obwinia tesciowa o to bo ona siedzi caly dzien przy laptopie i gra w gry.A ona obwinia go bo on zas lezy caly dzien.Już wczesniej miewal takie problemy z glowa.Pali papierosy i wymysla rózne rzeczy a to ze go okradaja,ze do domu mu sie włamuja itp.Teście nie potrafia sie Dogadać w ogle.Jak im Pomóc?

Niestety Pan im nie pomóż chyba że przez nastawienie pozytywnie ich do wlasnej terapii aby chcieli coś zmienic w swim życiu. To że tesc wymyśla różne rzeczy jest najprawdopodobniej wynikiem omamów czy urojeń o których Pan pisze. Warto go tylko wspierac w chorobie i akceptowac fakt ze to nie jego wina. Pozdrawiam

Witam,
teściom może pomóc terapia, jednak by tak się stało, muszą na to oboje wyrazić zgodę i wykazać chęć.
Dodatkowym obciążeniem jest zaburzenie teścia. Jeśli oboje nie wyrażą chęci by skorzystać z terapii, proponuję by teściowa udała się na konsultację do psychologa celem otrzymania wsparcia i porady jak postępować ze swoim mężem by ich wspólne życie było jak najmniej uciążliwe.

pozdrawiam serdecznie
Aneta Kaluba
www.zmianamyslenia.pl

Witam,
teściom może pomóc terapia, jednak by tak się stało, muszą na to oboje wyrazić zgodę i wykazać chęć.
Dodatkowym obciążeniem jest zaburzenie teścia. Jeśli oboje nie wyrażą chęci by skorzystać z terapii, proponuję by teściowa udała się na konsultację do psychologa celem otrzymania wsparcia i porady jak postępować ze swoim mężem by ich wspólne życie było jak najmniej uciążliwe.

pozdrawiam serdecznie
Aneta Kaluba