Problemy z koncentracją, apatia i płaczliwość

Witam. Od trzech lat mam często tzw. ''doła''. Tłumaczyłam to sobie tym, że od razu po ślubie dowiedziałam się o ciężkiej chorobie mojej mamy, która zmarła po trzech miesiącach i do tego zaszłam w ciążę. To wszystko wydarzyło się w ciągu jednego roku. Wszystkie te wydarzenia sprawiły, że do tej pory nie mogę dojść do siebie. A nawet myślę, że jest ze mną coraz gorzej. Nic mi się nie chce, nie potrafię się z niczego cieszyć. Najchętniej bym sama siedziała w domu i sobie płakała. W pracy nie mogę się na niczym skoncentrować, zapominam podstawowe rzeczy i po prostu nie chce mi się nic robić. Rodzina też ma już dość mojego zachowania, bo najchętniej się do nich nie odzywam, a jak już się odezwę, to mi wszystko przeszkadza. Moje myśli koncentrują się na tym, że nic nie potrafię, jestem głupia itp. Z góry dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Jan Karol Cichecki

Witam,

z opisu wynika, iż stan taki trwa około trzech lat. Bardzo prawdopodobne wydaje mi się, iż cierpi Pani z powodu zaburzeń depresyjnych, jednakże do postawienia diagnozy niezbędne jest badanie lekarskie. Proponuję, by udała się Pani do najbliższej poradni zdrowia psychicznego celem ustalenia terminu wizyty u lekarza psychiatry. W międzyczasie lekarz rodzinny mógłby zlecić badania wykluczające inne przyczyny obniżenia nastroju (np. poziom stężenia hormonów).

Pozdrawiam serdecznie