Problemy z koncentracją i podzielnością uwagi u 20-latka

Witam, mam prawie 20 lat, od wielu, wielu lat mam następujący problem. Po jakims incydencie mam problemy z koncentracją, skupieniu się na czyms przez dluzszy okres czasu, blyskotliwoscia, stracilem zdolnosc podzielnej uwagi... Jestem w stalym kontakcie z neurologiem, jednakże pomoc jego w żadnym stopniu mi nie pomaga. Wydaje mi się, że od czasu, kiedy zacząłem nosić słuchawki mój stan się pogorszył, od czasu odstawienia jest troche lepiej, co robić?

Jeśli nie są to problemy natury neurologicznej warto zwrócić do psychologa, psychoterapeuty i zbadać emocjonalne podłoże zaburzeń oraz trudności.

Witam,

Nie pisze Pan jaki to incydent... Czy miał Pan kontakt z dopalaczami, marihuaną lub innymi tego typu substancjami? Ile alkoholu Pan pije? Czy miał Pan ostatnio uraz głowy? Stresujące sytuacje w życiu? Takie problemy mogą być następstwem tego typu sytuacji. Ja sugerowałabym jeszcze wizytę u lekarza psychiatry.

Pozdrawiam,
Marta Dziekanowska

Witam,
trochę mało informacji aby dobrze pana pokierować. Co to za incydent? Co stwierdził neurolog? Jakie do tej pory wykonane były konsultacje, badania? Przydatna może się okazać wizyta u psychiatry czy endokrynologa. Aby dobrze zdiagnozować pana pamięć, uwagę i inne procesu poznawcze warto udać się do psychologa, szczególnie do neuropsychologa.

Pozdrawiam
-Bartosz Piasecki
http://poznacsiebie.pl