Problemy z koncentracją oraz leczenie nerwicy

witam od roku leczę się na nerwicę natręctw i nerwicę lękową, przyjmuję escitalopram... ostatnio zauważyłam u siebie problemy z koncentracją ... nie pamiętam co miałam zrobić przed chwilą , ide do kuchni nie wiem po co , mówię komputer choć miałąm na myśli telewizor , odbieram telefon choć wcale nie dzwonił , czy takie zachowanie jest możliwe przy mojej nerwicy ? czy to mogą być niedobory witamin ? z góry dziękuję za pomoc

Dzień dobry,

Najlepiej jak porozmawia Pani ze swoim lekarzem prowadzącym / psychoterapeutą - ponieważ to oni znają Panią osobiście i Pani historię leczenia.

Witam Panią. W pierwszej kolejności ekspertem do odpowiedzi na Pani pytanie jest lekarz prowadzący, który zalecił Pani farmakoterapię. To on ma kompetencje i wiedzę o Pani by stwierdzić czy to co dzieje się z Pani pamięcią ma jakiś związek z przyjmowanym lekiem, bądź niedoborem witamin. Z perspektywy psychologicznej to możliwe, że jeśli nasila się Pani lęk i/lub napięcie to mogą one osłabiająco wpływać na Pani uwagę. Ta z kolei odpowiada za nasze procesy pamięci (zapamiętywanie, przechowywanie i odtwarzanie). Domyślam się, że doświadczane przez Panią problemy z pamięcią i koncentracją dodatkowo mogą przyczyniać się do wzrostu napięcia.. Dlatego ważny będzie kontakt z lekarzem prowadzącym i psychologiem (jeśli Pani korzysta z pomocy psychologicznej) Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/