Problemy z koncentracją, pamięcią i logicznym wypowiadaniem się

Witam, mam problem- właściwie jest to problem mojego partnera. Od jakiegoś czasu zauważył u siebie - jakby to nazwac ?zaburzenia myślenia? Często jego wypowiedzi są mało logiczne. Zamiast mówić wprost jeśli ma jakiś problem to on woli tot łumić w sobie bo boi się że wypowie jakieś nielogiczne zdanie. Zdarza se mu powiedzieć innym rzeczy niemiłe, ale on nawet nie zdaje sobie z tego sprawy. Ma też problemy z koncentracją i pamięcią. Czy wizyta u psychologa jest rozwiązaniem?

Witam,
na pewno jest to najlepsze rozwiązanie,gdyż dzięki tej wizycie znajdzie i zrozumie żródło trudności /ono często tkwi w dalekiej przeszłości/ i będzie miał możliwość popatrzenia na nie z innego,dojrzalszego poziomu.Proponuję zachęcić chłopaka.
Serdecznie pozdrawiam

Witam,

W pierwszej kolejności partner powinien udać się do neurologa, by wykluczyć biologiczne przyczyny objawów. Czy partner przeżył ostatnio jakiś wypadek lub trudne wydarzenie?

Pozdrawiam