Problemy z koncentracją u 4-latki

Witam. Jestem mamą 4letniej Niny. Martwię się, ponieważ moja córka ma problemy z koncentracją, tzn. Nie pamieta co miala zrobić zamyśla się, zawiesza. Mam też problem ponieważ nie potrafi jak inne dzieci isc wężykiem za przedszkolanką, pani zawsze prowadzi ja za rękę poniewaz pojdzie gdzie ja oczy poniosą. Ma stereotypie ruchowe i padaczkę. Ponad przeciętna intelig.wg. PPP pamięć wzrok. super natomiast sluchowa do kitu. Nie spiewa piosenek na przedstaw.tylko kreci ósemki głową. Moze ćwiczenia?

Proszę omówić z neurologiem czy incydenty opisywane przez Panią tzw.zamyślenia nie są napadami padaczkowymi.Jeżeli córka choruje na padaczkę pierwotnie uogólniona z napadami nieświadomości to będzie demonstrowała szereg problemów spowodowanych obecnością napadów.
Wówczas trzeba -tu decyzja specjalisty-zweryfikować leczenie przeciwpadaczkowe.Ten rodzaj padaczki dobrze reaguje na właściwie dobrane leczenie.

Pozdrawiam ciepło

Witam ;-)

Jeśli Pani nie była to zaproponuję udać się do psychopedagoga lub psychologa dziecięcego. Specjalista zbada dokładnie dziecko (na podstawie opisu internetowego nie jest możliwe 100% prawidłowe rozpoznanie) i zaleci odpowiednie ćwiczenia.

Pozdrawiam serdecznie
http://psychopedagog.eu