Zapytaj lekarza

7 3 6 , 8 3 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Fakty o zdrowiu - Oburęczne dzieci bardziej nadpobudliwe?

Witam.
Najlepiej skonsultować trudność z psychologiem dziecięcym. Być może pojawiają się objawy zaburzeń rozwojowych. Pozdrawiam

Psycholog i psychoterapeuta w trakcie certyfikacji.
0

Witam. Myślę że może Pan zacząć od pediatry, być może neurologa ale konieczna będzie także konsultacja psychologiczna (psycholog dziecięcy lub kliniczny pracujący z dziećmi). Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Psycholog i terapeutka Podejścia Skoncentrowanego na Rozwiązaniach.
0

Witam serdecznie. Warto zgłosić się z synkiem do Poradnii Psychologiczno - Pedagogicznej, działającej w obrębie Państwa województwa. Tam uzyska Pan pomoc bezpłatną, ale zapewne będzie trzeba poczekać na wizytę. O kontakt do poradnii może Pan zapytać w szkole.
Jeżeli nie będzie chciał Pan czekać lub z jakiegoś powodu nie będzie możliwe uzyskanie pomocy, proszę dzwoniąc tam, zapytać o kontakt prywatny do psychologa dziecięcego - diagnosty. Po przeprowadzeniu diagnozy specjalista zaproponuje Państwu najbardziej odpowiednią formę pomocy. Przed wizytą u psychologa dziecięcego warto poprosić nauczyciela o sporządzenie pisemnej opinii na temat funkcjonowania dziecka w szkole.

Małgorzata Danielewicz

www.terapia-psycholog.com.pl
www.psychoterapia.lublin.pl

0

Witam Pana. Problemy z koncentracją mogą mieć różne przyczyny. Ważne by znaleźć to właściwe źródło. Można skierować się do dostępnej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Przeprowadzone tam badania przez specjalistę mogą dać orientację. Jeśli okazałoby się, że nadal nic nie wiadomo warto wtedy w pobliżu poszukać neuropsychologa dziecięcego, którego kompetencje jeszcze bardziej pozwalają na diagnozę opisanych przez Pana problemów. Najważniejsze by Pana syn otrzymał od najbliższego otoczenia jak najwięcej ciepła i wsparcia. Pozdrawiam Pana
http://piotrantoniak.pl/

Specjalista psycholog kliniczny, specjalista terapii traumy.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy