Problemy z libido i zaburzenia wzwodu podczas stosowania leków przeciwpsychotycznych

Mam 24 lata, jestem mężczyzną lecze się na shizofrenie lekami przeciwpsychotycznymi takimi jak Sulpiryd 200mg i Pernazinum 25 mg. Od 6 miesięcy od kąd zacząłem brać leki pojawiły się u mnie problemy z libido (całkowicie znikł popęd seksualny) oraz stałem się impotentem. Co mogę w takiej sytuacji zrobić? Jak temu zaradzić? Bardzo mnie taka sytacja niepokoi gdyż jestem młodym mężczyzną a taka dysfunkcja seksualna niszczy moje życie intymne. Z góry dziękuje za rady.

Dzień dobry!

Wiele osób cierpiących na schizofrenię odczuwa negatywne objawy również w sferze seksualnej, najczęściej mniej intensywne przeżywanie pożądania, podniecenia oraz przyjemności seksualnej, orgazmu. Niestety, również leki stosowane w psychiatrii mogą negatywnie wpływać na seksualność. Ważne, żeby o swoich objawach (spadek/ zanik libido, zaburzenia erekcji) mówił Pan prowadzącemu lekarzowi psychiatrze. Jeśli leczenie zaburzeń seksualnych nie leży w jego kompetencjach i doświadczeniu, proszę zgłosić się do lekarza seksuologa.

Pozdrawiam!

Warto porozmawiać na ten temat z leczącym lekarzem psychiatrą. Być może spróbuje on zmodyfikować leczenie lub zaleci konsultację lekarza seksuologa.
Problem nie jest łatwy do rozwiązania, ale trzeba próbować.
Pozdrawiam. JW