Problemy z miesiączką przy odchudzaniu nastolatki

W październiku będę miała 13 lat, mam 155cm wzrostu i ok. 60kg .. Nie mam jeszcze miesiączki, ale już od paru miesięcy mam biało-kremowy śluz. Chciałabym przez wakacje (ok . 2 miesięcy) schudnąć ok. 15kg. Chciałabym się dowiedzieć jaka dieta będzie dla mnie najlepsza aby nie opóźnić miesiączki... Proszę o odpowiedź.
ponad rok temu

Witam,
Generalnie osobom w młodym wieku nie powinno zalecać się diet odchudzających, ponieważ ich ciało ciągle się rozwija.
Moim zdaniem powinnaś wykorzystać to, iż rozpoczął się czas wakacji i więcej czasu poświęcić na aktywność fizyczną (jazdę na rowerze, pływanie, grę w siatkówkę, spacery z przyjaciółką).
Nie wiem, czy przeszłaś badania lekarskie, które wykluczyłyby, iż Twoje dodatkowe kilogramy wynikają z jakichś zaburzeń, czy choroby.
Jeśli nie, to warto, żebyś na taką konsultację udała się z rodzicem.
Na pewno korzystna byłaby rezygnacja ze słodyczy, chipsów i innej żywności typu fast-food.
Także napoje kolorowe (typu cola) zawierają dużo kalorii.
Poproś o konsultację z lekarzem i spróbuj drobnych zmian: wyeliminowania wymienionych produktów i większej aktywności fizycznej.
Jeśli nie przyniesie to skutku, warto udać się do dietetyka zajmującego się odchudzaniem dzieci i młodzieży.

Pozdrawiam