Problemy z mową po udarze

mój tata dostał udaru w poniedziałek zabrało go pogotowie objawy miał w sobotę na wieczór ale nikomu się nie przyznał bo myślał ze mu samo przejdzie w sobotę się dwa razy przewrócił dopiero w poniedziałek przyznał się ze nie może ruszać prawa ręką i noga wtedy zadzwoniliśmy po karetkę ma problemy z mowa taki stan utrzymuje się cały czas czy tata wyjdzie z tego? czy tak już zostanie? jest w normalnym szpitalu czy nie trzeba go czasem przewieźć do specjalistycznego szpitala?

Powinien leżeć na Oddziale Neurologii.
Co do rokowania,nie wypowiem się,każdy przypadek jest inny i czasem dużo zależy od chęci Chorego do współpracy z rehabilitantami.

Witam. W przypadku afazji (są to zaburzenia mowy spowodowane uszkodzeniem mózgu w wyniku udaru) konieczna jest systematyczna, intensywna terapia neurologopedyczna, wprowadzona jak najszybciej od momentu wystąpienia udaru. Terapia neurologopedyczna może poprawić mowę, a czasem całkiem znieść kłopoty z mową. Wiele zależy nie tylko od tego, kiedy pacjent zaczął być rehabilitowany, ale też od obszaru i wielkości uszkodzenia mózgu.
Z wyrazami szacunku. Anna Tońska-Szyfelbein

http://www.logo-ped.gda.pl/