Problemy z nabraniem powietrza a zaburzenia psychiczne

Dzień Dobry. Czuję ucisk w gardle i ciężko nabrać mi powietrze. Powoli popadam w paranoje, kilka razy dziennie świece sobie latarka w gardło i obserwuje bo boję że mnie tak ścianie i się udusze! Widzę nieraz jakby przekrzywiony przelyk a zaraz normalnie. Nie wiem czy to moja psychika i mi się to wydaje. Gardło nie jest czerwone. Byłam u lekarza to niby wszystko ok, ale ten dyskomfort jest okropny. Dodam że za tydzień idę do psychiatry bo lekarz mi zalecił. Czy mogę się udusić? Boję się że umrę.

Dzień dobry,

Tak, Pani zachowania/przeżywanie ma tło psychiczne.
Stąd jak najbardziej wskazana jest wizyta u psychiatry oraz psychoterapeuty.