Problemy z nałogiem a stany depresyjne

Witam, mam problemy z nalogiem i chyba w pewnym sensie cierpie na jakies stany deprdesyjne, i na pewno tez cos na tle nerwicowym. Zastanawiam sie nad wizyta u Pani psycholog. Co moze mi pani doradzic?

Witam Pana. Przede wszystkim proszę nie stawiać sobie samodzielnie diagnoz. Każdy z wymienionych przez Pana problemów wymaga diagnozy, którą powinien postawić specjalista. To bardzo ważne, że nie bagatelizuje Pan problemu. Proponuję wybrać się do poradni leczenia uzależnień. Tam będzie Pan mógł ocenić jaki "rozmiar" ma problem, który nazywa Pan nałogiem. Czasem problemom z nadużywaniem substancji psychoaktywnych towarzyszą stany depresyjne (które są konsekwencją nadużywania substancji psychoaktywnych). Jednak to proszę sprawdzić w kontakcie ze specjalistą. Być może też to co nazywa Pan "na tle nerwicowym" może opisywać pewien przymus powtarzania, znowu powiązany z zażywaniem substancji psychoaktywnych. Przyczyna opisywanych przez Pana problemów może być też inna. Potrzebny jest bezpośredni kontakt ze specjalistą. Pozdrawiam Pana.

Witam. Wizyta u psychoterapeuty jest zdecydowanie dobrym pomysłem. Trudno wyleczyć się samodzielnie z nałogu a stany depresyjne i nerwicowe często nałogom towarzyszące jeszcze utrudniają poradzenie sobie z nimi. Rozmowa z psychologiem i terapia psychologiczna z pewnością pomogą uporać się z problemami, jeśli tylko pacjent/klient naprawdę tego chce. Pozdrawiam i życzę powodzenia!