Problemy z napięciem mięśniowym

co mam robić??? synek ma 5 miesięcy. ur w 37 tyg ciąży. pediatra mówi że jest w porządku. neurolog nfz także tak twierdzi, neurolog wizyta prywatnie mówi że jest ok. a rehabilitant mówi że synek ma problemy i że ma napięcie mięśniowe. mam rehabilitować??? co robić i kogo słuchać? synek jest wesoły, lubi leżeć na brzuszku tylko jest troszkę nerwowy jak jest zmęczony no i zakłada często nóżkę na nóżkę w kostkach. o czym to świadczy?? czym grozi nie leczenie napięcia?? i kogo mam słuchać???

Moze warto szczegolowo dopytac co dokladnie stwierdza i jak chcialby skorygowac pewne objawy. Moze sie okazac ze to niewielkie zmiany w napieciu. Ktore wymagaja stymulacji pozdrawiam

Więc rehabilitant niestety nie powinien oceniać stanu neurologicznego dziecka zwłaszcza ,ze kwestia napięcia mięśniowego i ocena jego nieprawidłowości wymaga dobrej znajomości kontekstu schorzeń układu nerwowego i nerwowo-mięśniowego Wielokrotnie u dzieci silnych rozpoznaje się wzmożone napięcie mięśniowe.
To nie należy do jego kompetencji.
Proszę zastosować się do oceny specjalisty neurologa.
Pozdrawiam