Problemy z nauką w szkole

Witam,mam problem z córką 15 letnią a konkretnie chyba z jej psychiką.W domu uczy się i umie wszystko,natomiast w szkole pisząc klasówki ledwo co zalicza.Przykład matematyka,grozi jej 2 na koniec roku,pomimo ciągłych korepetycji,a korepetycji udziela jej absolwent,wielokrotny olimpijczyk matematyczny,twierdzi że naprawdę córka umie.Śmiem już podejżewać że to problem psychologiczny,może jakaś blokada.Czy potrzebna jest może psychoterapia?Martwię się o jej przyszłość. Pozdrawiam zatroskana mama.

Witam.Najlepiej skonsultować się w tej sprawie w rejonowej poradni psychologiczno-pedagogicznej lub skorzystać z porady psychoterapeuta zajmujacego się terapią dzieci i młodzieży który wykona szczegółowy wywiad plus diagnozę i znajdzie przyczyny problemów córki.Pozdrawiam

Warto skorzystać z pomocy psychologa rodzinnego. Pomoże zrozumieć przyczyny zablokowanie córki, a także wskaże możliwości poradzenia sobie, wesprze itp. Podobne trudności często mają podłoże psychologiczne- związane z emocjami, relacjami interpersonalnymi i przezywaniem siebie (szczególnie u nastolatków).

Witam!

W pierwszej kolejności warto porozmawiać z nauczycielem lub wychowawcą - być może pedagodzy mają pewne spostrzeżenia na ten temat. Następnie, polecam diagnozę psychologiczno-pedagogiczną w poradni psychologiczno-pedagogicznej. Powodów może być wiele - problem w zakresie radzenia sobie ze stresem, trudności ze skupieniem ze względu na szum w klasie itp.

Pozdrawiam!

Dzień dobry, przyczyny mogą być różne i rzeczywiście warto to skonsultować ze specjalistą psychologiem pracującym z dziećmi i młodzieżą. Pozdrawiam.