Problemy z nawiązywaniem nowych znajomości i introwertyzm

do psychologa 22 lata, mężczyzna, introwertyk, mam mało znajomych, a jeszcze mniej osób z którymi mogę swobodnie porozmawiać. mam problem z nawiązywaniem nowych znajomości i przeszkodą nie jest nieśmiałość ale niechęć do podjęcia rozmowy, które potęgują nieudane próby podjęcia rozmów wolę jej uniknąć, bo to dla mnie spory wysiłek żeby nawiązać kontakt z obcą osobą, lepiej gdy ktoś inny zaczyna rozmowę. jak każdy potrzebuję nowych kontaktów . jak zmienić nastawienie i chęci do próbowania?

Dzień dobry,

Proszę znaleźć psychoterapeutę w swojej okolicy i udać się na konsultację, która być może zakończy się wspólną decyzją o podjęciu terapii (indywidualnej lub grupowej). Pomoc może Pan znaleźć w ramach NFZ (Poradnia Zdrowia Psychicznego) lub prywatnie.