Problemy z nerwem trójdzielnym po wstawieniu implanta zęba

Od pewnego czasu mam problemy z nerwem trójdzielnym, które pojawiły się po wstawieniu implanta zębu górnej szóstki. Przepisano mi Lyrice (pregabalina 50 mg), która właśnie zaczałem przyjmować. Zastanawiam się kiedy można spodziewać się efektów i jakie moga być przeciwskazania i efekty uboczne tego leku.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Wszelkie informacje (odpowiedzi na zadane pytania) dotyczące leku znajdują się w ulotce, z którą powinien się Pan zapoznać przed rozpoczęciem kuracji.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Na ćwiczeniach na studiach mówili, że cofnięcie implanta o część milimetra powoduje wycofanie się objawów.

Pregabalinę stosuje się w leczeniu bólów neuropatycznych obwodowego i centralnego pochodzenia. Nie wiem w jakiej dawce dobowej zlecono przyjmowanie leku. ulotka podaje dawkowanie 3x50, w razie braku poprawy po tygodniu dawkę zwiększa się.Jeżeli chodzi o objawy uboczne odsyłam do ulotki. Ze wszystkimi pytaniami dotyczącymi działania lub nie działania leku proponuję skonsultować się z lekarzem zlecającym lek. Pozdrawiam